Düğün - Davet Organizasyon


Geri DönSürpriz Teklifler - Sürpriz Evlilik Teklifleri


   • Boğazda Özel Yat Turu Ve Boğaz Köprüsüne Lazerle Evlilik Teklifi
   • Kız Kulesinde Evlilik Teklifi
   • Kumsalda Ateş Yazısıyla Evlilik Teklifi
   • Özel Vip Odalarda Evlilik Teklifi
   • Beklentisi Göklerde Olanlar İçin Evlilik Teklifi
   • Lazer Ve Havai Fişek İle Evlilik Teklifi
   • Sinemada Evlilik Teklifi
   • Helikopter Turu Şeklinde Evlilik Teklifi
   • Evlilik Teklifiniz Suya Yazılıyor
   • Bilboard Da Evlilik Teklifi
   • Su Altında Yunuslarla Evlilik Teklifi
   • Çıragan Sarayında Evlilik Teklifi
   • Uludağda Evlilik Teklifi

Yukarı^Düğün Mekanları


Dökümanı indirmek için tıklayınız

Yukarı^Wedding Planner


Wedding Planning

Yukarı^Düğün Dekorasyon Hizmetleri


Bu özel günün gerçekleşeceği hoş mekanın daha da güzel ve büyülü olması için sandalye ve masaları mekana ve sizin zevkinize göre hazırlıyoruz. Kuğu gibi beyaz sandalyelerin üzerinde pembe, mavi, oranj, fuşya, mor, yeşil, lila, sarı, yavruağzı, gümüş veya altın sarısı fiyonklarla süslüyoruz. Masaların üstünü de bu güzelliği tamamlayacak tekli, üçlü, beşli çiçekli şamdanlarla, dekoratif mumlarla süslüyoruz.

Yukarı^Catering


Deneyimli ve Profesyonel Catering Firmaları sayesinde düğün mekanı alternatifleri zenginleşmiştir. Düğününüzü evinizin bahçesinde yapabileceğiniz gibi,kırda,havuz başında,teknede,tarihi mekanda ya da aklınıza gelen hoş bir mekanda da yapabilirsiniz;

"Üstelik dört dörtlük bir servis ve menüyle..."

Düğün mekanınıza karar verdikten sonra Catering firmalarıyla görüşmeler yaparak değişik menü seçeneklerinizi ve fiyat alternatiflerini öğrenebilirsiniz ve seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.Kararınızı vermeden önce seçtiğiniz mönüyü denemenizi öneriyoruz.

Yukarı^Davetiye


Davetiyeler misafirlerinize ilk haberi verecek ve onlara katılacakları davetle ilgili ilk izlenimi oluşturacaklardır. Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de düğün davetiyeniz sizin ince zevkinizi yansıtır.

Yukarı^Lcv Hizmeti


Davet edilen kişilerin gelip gelmeyeceğinin teyidi organizasyonunuz için çok önemlidir. Oturma düzeninden ikrama kadar, davet organizasyonuyla ilgili hemen her konu katılımla ilgilidir. Katılım sayısının bilinmesi davet programının planlanması açısından ilk adımdır. Bu zaman alıcı adımı sizler için biz gerçekleştiriyoruz. Bunun için bize davetli listenizi ve kontak bilgilerinizi bildirmeniz yeterli. Davetlilerle iletişime geçip nihai katılımcı listenizi oluşturuyor ve oturma düzeninizi planlamak üzere size teslim ediyoruz.

Yukarı^Host-Hostes Temini


Fuar standları, kongre standları, Seminer ve kongreler, Açılış, kokteyl ve lansman, Ürün tanıtımları, Market aktiviteleri

Kongre ve Seminer Organizasyoları, Bayi Toplantıları, Şirket açılış ve tanıtım organizasyonu, Kuruluş yıldönümleri ve Gala yemekleri, Mezunyet Törenleri, Parti ve Piknikler Organizasyonlarına Host-Hostes Temini

Yukarı^Gelin Arabası


Gelin arabası süslenecekse bu konuda bir yakınızı veya arkadaşınızı görevlendirebilirsiniz. Unutmayın, sokaklarda gelin arabasının yolunu kesmek isteyen kalabalıklarla karşılaşacaksanız. Bu durumda, gelin arabasının çok dikkat çekmesini istemeyebilirsiniz. Yine de yolunuzu kesecek çocuklara veya kapkaççılar için zarflara bir miktar para koyarak hazırlık yapabilirsiniz. Camlarınızı açık bırakmayın; trafik ışıklarında beklerken sanki yolunuzu gözlüyormuşçasına ortaya çıkan kalabalık sizi şaşırtmasın.

Arabanın, önüne bir bebek konup kurdela ve karanfillerle süslenmesi artık çok tercih edilmiyor. Yine de nostaljik olmayı tercih ederseniz sevimli bir gelin bebek eşliğinde yola çıkabilirsiniz. Anlaştığınız çiçek firması size süslemeler konusunda yardımcı olacak, örnek fotoğraflar gösterecektir. Aracınızı çiçeklerle süsleyebileceğiniz gibi tül ve çeşitli aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelin arabasını gece yapılacak organizasyonlarda lazer ve ışıklarla süslemek de yaygınlaştı. Genellikle gelin ve damadın baş harflerinin yazıldığı lazerli ışıklandırmalarda ‘Seni seviyorum’, ‘Henüz evlendik’ şeklinde yazılar da tercih ediliyor. Süsleme yapmayı düşünmüyor fakat gelin konvoyu eşliğinde nikah merasiminize gitmeyi tercih ediyorsanız, araçların dikiz aynalarına kurdela veya havlu bağlayabilirsiniz. Süslemeye gidecek arabanız için aşağıdaki konuları göz önünde bulundurmakta yarar var:

Gelin arabası yıkatıldıktan sonra sabahın erken saatlerinde süsleme için çiçek firmasına teslim edilir. Süslemenin boyutuna göre bu işlemin bir kaç saat sürebileceğini göz önünde bulundurarak firmanızla saat konusunda önceden anlaşmayı unutmayın. Bu işi son güne bırakmamakta yarar var.

Yukarı^Gelin Buketi


Çağı takip eden farklı modeller ile hizmetinizdeyiz. Siz hayal edin biz çiçek ile sanatı sizin için buluşturalım. Düğünün olmazsa olmaz detaylarından biri de çiçeklerdir. Bu kimi zaman kır çiçeklerinden küçük bir demet olabileceği gibi, lilyum ve güllerden oluşan oldukça gösterişli bir buket de olabilir. Düğün günü elinizde nasıl bir buket taşıyacağınıza ve bunun gelinliğinizle uyum içinde olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çiçeklerin taze ve diri kalması için aynı gün hazırlanmasını sağlamalısınız.

Gelinliklerin Tamamlayıcısı El Buketlerinde Trendler Değişiyor. Her zaman Kabul Gören Klasik Beyaz El Çiçekleri Rengarenk Buketlerle Yarışıyor.
Gelinliğiniz ile aynı tonlarda seçeceğiniz çiçekler ile romantik ve klasik bir havaya bürüneceksiniz. sakin, yumuşak ve ağırbaşlı...

Buketiniz ile dikkat etmeniz gereken nokta çiçeklerinizin rengi ne olursa olsun kabarık etekli modeldeki gelinliklerde bol çiçekli buketler, dar etekli gelinliklerde ise daha az çiçekli buketler tercih etmeniz gerekir.

Gelinliğinizle kontrast oluşturacak tonları seçerseniz daha gelinliğinize daha canlı ve hareketli bir hava verebilirsiniz.

Buketinizde yer alan çiçeklerden birini duvağınızda ya da saçınızda kullanmanız da harika sonuç verir...

Tabiki hayalinizdeki çiçek modeli öncelikli ancak unutulmaması gereken başka etkenlerde var, Organizasyonun türü, düğünün yapıldıgı mekan, gelinlik ve damatlık modelleri, buket seçiminde göz önüne alınmalı. Çeşitli renk ve modellerde , canlı mevsime göre çiçeklerden oluşan gelin buketlerini bu noktalara dikkat ederek seçmelisiniz.

Hangi Gelin, Hangi Buketi Seçmeli?

Uzun boylu gelinler için sarkan gelin buketleri, minyon bir yapınız varsa daha küçük ve toplu el buketleri. Gelin buketinde kullanılan çiçeklerin içinden uygun olanları damatlar smokinlerinede yaka çiçegi olarak kullanabilirler. Böylece mükemmel uyumu sağlayabilirsiniz.

Yukarı^Çiçek Tasarımları


Tekli 3'lü 5'li mumlu fanuslu ( özel çiçeklerle,lilyumlu, beyaz güllü, cipsolarla hazırlanmış ) özel masa şamdanları hazırlanır. (Işıklı-Işıksız ) Bu konuda tercihinizleriniz doğrultusunda davetiniz size özel bir zerafet kazanır.

Özel çiçeklerle süslemiş gelin yolları hazırlanır.

Düğünün olmazsa olmaz detaylarından biri de çiçeklerdir. Bu kimi zaman kır çiçeklerinden küçük bir demet olabileceği gibi, lilyum ve güllerden oluşan oldukça gösterişli bir buket de olabilir. Düğün günü elinizde nasıl bir çiçek taşıyacağınıza ve bunun gelinliğinizle uyum içinde olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çiçeklerin taze ve diri kalması için aynı gün hazırlanmasını sağlamalısınız.

Yukarı^Nikah Masası Süsleme


Düğün süslemesinde en önemli kısım gelin damadın nikah ve düğün boyunca oturacakları masalarıdır. Renk seçimi ve masa üstü canlı çiçek dizaynı çok önemlidir.

Yukarı^Anı Defteri


Anı Defteri ve kürsüsü, düğün organizasyon ve süsleme...

Anı defteri ve kürsüsü; misafirlerinizin düğününüzde, gelin damat için o an düşündüklerini hissettiklerini yazmaları o gecenizi daha anlamlı kılar.

"Yazmak en net ifade biçimi olduğu için önemlidir."

Yukarı^Düğün Pastası


Düğünlerin sona ermesine yakın önemli anlardan biri de pastanın geliş zamanı. Görkemli pastalar tercihe göre romantik veya neşeli bir müzik eşliğinde salona getiriliyor. Çok katlı düğün pastaları yerlerini gittikçe az katlı ama gösterişli tasarımlara bırakıyor. Özel motifler, değişik süslemeler taşıyan bir model tercih edilirse, pastalar maket olarak düzenlenip, sadece gelin ve damadın ilk dilimi kesmelerine uygun şekilde hazırlanıyor. Gerçek pasta mutfakta servise hazırlanıp hemen misafirlere dağıtılıyor.

Pasta Dekorasyonu

Pastalar düğünün yapıldığı mevsime göre farklılık gösteriyor. Kışın krem rengi ve beyaz, yazın ise sarı, pembe, somon renkleri ile melek motifleri ve canlı çiçek kullanılan pastalar ilgi görüyor. Bembeyaz ya da renkli kremayla kaplı pastanızı taze meyveler, çiçekler, melekler, yıldızlar, kalpler, uğur böcekleri, inci topları, kelebekler, fiyonklar, deniz kabukları, kuşlar, balıklar, nazar boncukları gibi düğün konseptine uygun bin bir çeşit aksesuarla süsleyebilirsiniz.

Farklılığı yaratan diğer unsur düğün mekanı. Açık mekanlarda yapılan düğünlerde katlı pastalar isteniyor. Balo salonlarında ise daha gösterişli modeller terch ediliyor. Pastayı kesme zamanı geldiğinde düğün mekanları genellikle kılıç şeklinde pasta bıçakları temin ediyorlar. Gelin ve damat bu gösterişli bıçakla pastalarını kestikten sonra mekan görevlisi gelin ve damadın yemesi için bir dilim pastayı ayırıyor.

Yukarı^Animasyon


Eğlence sektörünün belki de en renkli bölümünü oluşturan animasyon aktiviteleri dinamik yapısını canlı tutarak kendini sürekli yenilemektedir.

Bir düğünde, doğum günü partisinde,alışveriş yaparken,açılış,bayi toplantısı gibi aktivitelerde tüm dikkatleri üzerinde toplayan animasyon ekipleri yüzünüzde gülümseme oluşturarak eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar.

Yukarı^Balon Süsleme


Süsleme yapılacak yerin şekline ve davet sahibinin tercihine göre çok güzel süslemeler balonlardan değişik dekorlar yapılmaktadır.

Genellikle açılış organizasyonlarında çeşitli kutlamalarda tören organizasyonlarında ilgi çekmek istenen aktivitelerde sünnet düğünü organizasyonlarında temel atma gemi indirme törenlerinde ve diğer önemli günlerde baln dekorasyonu istenmektedir.

Zincir balon,kapı kemerinazar boncuğu,papatya balonlar,balon yağmuru.balon uçurma v.b.

Yukarı^Balon - Güvercin Uçurma


Yukarı^Dj-Ses-Işık-Müzik Sistemleri


Sahne ve ışık düzeni gerektiren davetlerinizde başka kapıyı çalmanıza gerek yok! Biz davetlerimizi titizlikle hazırlamak için her türlü hizmeti vermekteyiz. En iyi ses ve sahne düzeni her zaman ki gibi sizin için hazırlanacaktır.

Davetiniz de konuklarınızı karşılayan melodilerde; gecenin özelliğine ve güzelliğine vurgu yapan tınılar günün ritminde kendini bulur. Bu da ancak profesyonel ses ışık ve müzik tesisatlarıyla gerçekleştirilir.

   • Sunucular
   • Orkestra
   • Gösteri Grupları
   • Müzik Grupları(Çigan-Fasıl-Türkü-Caz-Pop v.b )
   • Solistler
   • Solo ve İkili Gitar
   • D J
   • Dans Grupları (Tango-Latin-Folklör-Halk Dansları v.b )
   • Ses-Işık-Görüntü sistemleri
   • Barkovizyon,Lazerler ve Özel Gösteriler

Yukarı^Müzisyen Sanatçı Organizasyonu


"Düğün Gecesinin Ruhu Müziktir."

Gelin ve Damadın gelişinden önce konukları karşılayan melodilerde gecenin ip uçları saklıdır.

Gelin ve Damadı gecenin özelliğine ve güzelliğine vurgu yaparak karşılayan tınılar;günün ritminde kendini bulur ve gecenin bitiminde daima size sizi hatırlatır.

Yukarı^Fotoğraf-Video Barkovizyon Temini


Olmazsa olmazlardan biri daha! Nasıl olur da böyle özel bir günü size daha sonra baktıkça hatırlatacak fotograflar olmaz! Böyle birsey düşünülemez bile. Teknolojinin bize sunduğu olanaklarla en güzel fotoğraflar çekilir ve hazırlanır. Düğün fotografları günlerce hazırladıgınız özel gecenizden geriye kalan anıların belgeleri olacaktır. Düşünün ki yıllar sonra çocuklarınız torunlarınız ve tüm ailesi bu fotograflarla tanıyacak.

Aksi de olabilir ama insan hayatta bir kez evleniyor! Bu anın fotoğraflanması ve bir ömür boyu bakacağınız kareler haline dönüşmesi, kuşkusuz her çift için çok önemli. Fotoğraf çekimi ve bunun planlanması konusunda da size bir kaç tavsiyemiz var: Geleneksel çekimlerden daha resmi pozlara , spontane çekimlerden farklı pozlara kadar bir çok seçeneginiz oldugunu göreceksiniz . Son zamanlarda gelinler poz vermeden dogal ve spontane çekimleri dogal çekimleri tercih ediyor. Basit ışıklandırmalar Fotografın tazeligini koruyor.

Yukarı^Volkan-Şelale Şovları


Düğünlerde volkan, şelale, özel sahne efektleri, konfeti ve lazer şov ile havai fişek gösterilerini müzik ile senkronize ederek kullanmak hem mekanı güzel ve şık gösterir hem de sizin için unutulmaz anlar olarak fotoğraf karelerine işlenir

Yukarı^Havai Fişek Gösterileri


Havai fişeğin göz kamaştıran renkleri ve ışıltıları,sizi büyülü bir dünyaya götüren kapıları aralıyor. Bu özel günü biraz daha büyülü biraz daha unutulmaz kılmak için hava fişek gösterisinden başka daha etkili ne olabilir ki....

Hayatınıza biraz heyecan katın, tabii biraz da ışık... "Siz hayal edin biz gerçekleştirelim."

Havai Fişek gösterileri, çok fazla sorumluluk ve dikkat gerektiren bir çalışma ister bu nedenle özel izne tabi oldugundan ehliyetli ve donanımlı firmalarla görüşmenizi tavsiye ederiz. Havai Fişek gösterisi yapılacak yerler açık alan, çevre güvenliği uygun olan mekanlarda rahatlıkla, lazer gösterisi ile beraber gelişmiş müzik sistemi ile muhteşem bir geceye dönüştürebilirsiniz.

Havai Fişek gösterisi düğünün en görkemli saatlerini yakalamak için yapılan bu gösteri her bütçeye göre hitap etmektedir burda önemli olan güvenliği ilk sırada bulundurmaktır.

Yukarı^Laser Gösterileri


Çesitli wat’larda yapılan lazer showları özellikle açık alan adınızı bulut’lara taşıyor. İsterseniz her seyi bize bırakıp siz sadece düğünün keyfini çıkarın ya da hayallerinizi gerçeğe beraber dönüştürelim.

Yukarı^Yurt içi Balayı Turları


Emel Divanla Balayı Turları

"Balayı tatili herkes için en özel anları ifade eder. Hayallerini gerçeğe dönüştürüp unutulmaz bir balayı tatili geçirmek isteyen balayı çiftleri için Akdeniz, Ege ve Marmara en güzel mekanlara sahip bir cennet gibidir."

Yukarı^Yurt dışı Balayı Turları


Emel Divanla Balayı Turları

"Sizler için çok özel anları ifade eden şeylerden birisi de balayı tatilidir. Balayı tatili için genellikle sıcak yerler ve balayında gidilebilecek adalar ilk akla gelen seçeneklerdir. Balayı Adaları olarak bilinen Bali Adası, Samui Adası, Phuket Adası, Kanarya Adaları ve Maldiv adaları ilk akla gelen balayı adalarıdır. Bu balayı adalarının ortak özellikleri Tropik Adalar olmalarıdır. Tabii ki bir başka özellikleri, hepsinin muhteşem sahilleri ve kumsallara sahip olmasıdır. Balayı turlarında gidilebilecek yerler arasında Adalar haricinde alternatif ülkeler de bulunmaktadır."

Yukarı^Doğum Odası Süsleme


Doğum odası süslemeler : İster evinizde, isterse hastanede doğum odasında kullanılabilen,atmosferin uyumuna göre değişik renklerde süslemelerle hazırlanmış özel tasarım kapı süslemeleri…

Hediye Sepetleri : Birbirinden özgün ve birçok seçenekleri olan hediye sepetleri bulunmaktadır… Bunlardan göze çarpanı, ayıcıklı oyuncaklar zevkli bir armoniyle kutular ve sepetler içerisinde hazırlanmaktadır.

Ziyaret Çiçekleri : Sevgi dolu, içten yaratıcılık ruhuyla hazırlanan ziyaret çiçeklerinde kullanılan malzemeler ve aksesuarlara çok şaşıracaksınız...

Bebek şekerleri ve çikolatalar : En kaliteli ürünler arasından seçilmiş olan, birbirinden sevimli, lezzetli şekerlemeler, cupcake , cookie ve çikolatalar, kutular içerisinde farklı tasarımlarla hazırlanmış ve çeşitliliğiyle ilgi çekici…

Fotoğraf Albümleri ve Anı Defterleri : Bebeğinizin doğumundan başlayarak çekeceğiniz fotoğraflarını saklamak için sevimli,mutluluk veren albümler ile gözünüze olduğu kadar ruhunuza da hitap eden bebeğinizin ziyaretine gelen dostlarınızın duygularını paylaşabilecekler ve O anı ölümsüz kılacaklardır. Tüm ürünler özel tasarım olduğu için, zevkinize göre bebek odanızın dekoruna uygun renklerde bulabilir ve renklerini isteğinize göre de sipariş verebilirsiniz.

Yukarı^Doğum Günü Organizasyonu


   • Doğum Günü İçin Mekan Alternatifleri
   • Animasyon Ekipleri-Masal Kahramanları
   • Sihirbaz-Karikatürist-Gösteri Ekipleri
   • Kostüm Kiralama-Maskeli Balolar
   • Parti Malzemeleri Temini
   • Catering-İkram Hizmetleri
   • Panayır Yiyecekleri Servisi
   • Balon-Kumaş Dekorasyonları
   • Şişme Oyun Parkları Temini
   • Eğlence Ekipmanları-Pinyata
   • Karşılama Host Hostes Temini
   • Oturma Düzeni ve Ekipmanlar
   • Dj ve Ses Sistemi Temini
   • Müzik Grubu Alternatifleri
   • Konfeti-Volkan Gösterisi
   • Fotoğraf-Video-Jimmy Jib Çekimleri

Yukarı^Sünnet Düğün Organizasyonu


   • Sünnet Düğünü Mekan Alternatiflari
   • Karşılama Host Hostes Temini
   • Oturma Düzeni ve Ekipmanlar
   • Kumaş ve Çiçek Dekorasyonları
   • Sünnet Yatağı Sünnet Tahtı
   • Kokteyl Catering İkram Hizmetleri
   • Ses Işık Sahne Podyum Temini
   • Barkovizyon Hizmeti
   • Orkestra Tanınmış Sanatçı ve Dj ler
   • Konfeti Havai Fişek Gösterisi
   • Animasyon Gösteri ve Dans Grupları
   • Panayır Yiyecekleri(Pamuk şeker-Macun)
   • Şişme Oyun Parkları-Eğlence Ekipmanları
   • Fotoğraf-Video Çekimleri
   • Ulaşım-Konaklama ve Transferler

Yukarı^Kına Organizasyonu


 • Geleneksel kına gecesine kız tarafının yakınları ve gelinin kız arkadaşları çağırılır.
 • Erkek tarafından kuruyemiş ve kına gönderilir.
 • Gelin yöreye göre ya tuvalet, ya da bindallı denilen kadifeden ve işlemeli, ayak bileklerine kadar uzanan kaftan türünde bir giysi giyer.
 • Misafirlere kuruyemiş ve içecek ikram edilir.
 • Kına yakılmadan önce şarkılar, türküler söylenir ve gelin oynatılır.
 • Eğlence bitince gelin salonun ortasına oturtulur, başına kına tülü denen kırmızı bir tül örtülür ve herkes yerine oturur.
 • Daha sonra kına güzel bir tepside karıştırılır; çiçek ve mumlarla süslenir.
 • Genç kızlara birer mum verilir.
 • Önden kına tepsisiyle iki orta yaşlı hanım, arkasından da genç kızlar ellerinde mumlarla içli türküler söyleyerek geline doğru yürürler.
 • Kızlar gelinin etrafında halka oluştururlar, hanımlarsa gelinin önüne çömelir.
 • Kına saati erkek tarafından bir veya iki bayan gelip iki tane altın getirirler.
 • Kına gelinin iki avucunun ortasına sürülür ve altınlar üzerine koyulup bastırılır. Bu sırada içli türküler söylenmeye devam edilir; amaç gelini ağlatmaktır.
 • Daha sonra gelinin elleri beyaz tülbentle sıkıca bağlanır ve üzerine kırmızı renkteki kına eldiveni giydirilir.
 • Gelin ağladıktan sonra kırmızı örtü açılır ve misafirlere kına dağıtılır.
 • Gelin yerinden kaldırılır ve neşeli türküler eşliğinde oynatılır, böylece kına sona erer ve misafirler dağılır.
 • Eğer siz de Türk geleneklerine uygun bir kına gecesi yapmak isterseniz, bu adetlerin hepsini ya da dilediğiniz bölümlerini uygulayabilirsiniz.

"Umarız kına geceniz eğlenceli geçer."

Yukarı^Gelin Yolları


Yukarı^Düğün Planlayıcı


Düğün planlamak zaman ve özveri isteyen bir iştir. Bu yüzden sizi çok büyük stres altına sokabilir. Ne de olsa bu hayatınızın en önemli günü ve bütün sevdikleriniz, aileniz, arkadaşlarınız; sizin mutluluğunuzu paylaşmak için orada olacaklar.

Düğün öncesi süreçte bütün gelinler düğünlerini en iyi şekilde organize edebilmek için hummalı bir çalışmaya girerler. Bu çalışmaları yaparken düğününüzü gerçekleştirmeye karar verdiğiniz mekan sahiplerinden ya da çevrenizdeki düğün konusunda tecrübeli insanlardan yardım alabilirsiniz.

Düğün planlayıcısı -diğer bir deyişle düğün organizatörü- kiralamak sizi bu çalışmaların yaratacağı gerginliğin büyük bir bölümünden uzak tutar. Düğün planlayıcısı kiralamanın en büyük avantajı, sizin adınıza tüm işleri işleri bu kişilerin halledecek olması; mesela mekan araştırması yapmaları, düğün servis sağlayıcılarıyla bütçenize uygun bir plan hazırlamaları ve tüm bilgileri topladıktan sonra size sunmaları olacak olacak.

Düğün Planlayıcısı Seçerken Nelere Bakacaksınız?

Ücret ve hizmet karşılaştırması yapabilmek için birçok düğün planlayıcısıyla görüşmeniz gerekli. Ancak bazı durumlarda kararsız kalabilirsiniz. Bu yüzden kararınızı verirken düğün planlayıcısıyla aylar boyu haberleşeceğinizi ve düğününüzü onların yöneteceğini aklınızdan çıkarmayın.

Düğün planlayıcınızı düğününüzü gerçekleştirmeyi istediğiniz mekana yakın bir bölgeden seçmeniz, özellikle de o bölgede yaşıyorsanız, en iyisi. Lokal düğün organizatörleri o bölgedeki mekanlar ve çiçekçi, müzisyen gibi servis sağlayıcıları hakkında yeterli bilgiye sahip olduğundan size de daha iyi yardımcı olurlar.

İyi bir düğün organizatörü size detaylı bir harcama planı hazırlamalı, kesin tarihler vermeli; kısaca programlı olmalıdır. Bazen ufak tefek karışıklıklar çıkması doğal fakat; neyin ne zaman gerçekleşeceğini bildikten sonra her şey daha kolay gelecek

Hediye Kabulü

Eskiden olsa misafire ne hediye alması gerektiğini söylemek kaba gelebilirdi ancak; günümüzde doğal karşılanıyor. Bu şekilde hem siz ihtiyaçlarınızı karşılayabilir; hem de kararsız kalan konuklarınıza kullanışlı bir hediye almaları konusunda yardımcı olabilirsiniz. Yani karşılıklı bir faydadan söz ediyoruz.

Hediye Kabulünde Görgü Kuralları

Eğer hediye listesi hazırlamayı düşünüyorsanız, bunu düğünden ortalama 5-6 ay önce tamamlamış olmanız gerekir. Listede hem birçok hediye çeşidini, hem de farklı fiyat seçeneklerini bulundurmaya özen gösterin. İhtiyaçlarınız arasından düşük fiyatlı olanlardan çok sayıda seçmek, az sayıda yüksek fiyatlı ürün seçmekten daha anlamlı olur. Eğer birisi size yüksek fiyatlı bir hediye almak istiyorsa, listeden kendine uygun gördüğü birkaç seçeneği birden seçecektir.

Liste için seçtiğiniz ürünlerin her yerde kolaylıkla bulunabilen ürünler olmasına dikkat edin ki, uzakta oturan konuklarınız o hediyeyi bulmakta zorlanmasın. Artık birçok mağaza online alışveriş imkanı sunuyor ve bu konuklarınızın işini kolaylaştırmak adına oldukça önemli. Siz de hediye listesi hazırlarken internetteki hediye listelerinden faydalanabilir ve hediye arama yükünü konuklarınızın elinden tamamen alabilirsiniz.

Belki davetiyenin üzerine hediye kabulüyle ilgili detayları belirtmeniz hoş karşılanmayabilir. Bunun için davetiyenin yanına hediye listenizle ilgili bilgi veren minik bir ek kart koymayı düşünebilirsiniz. Artık günümüzde evllik hazırlığındaki birçok çift kendi web sitelerini ya da internet günlüklerini (blog) açarak davetlilerle iletişim uruyorlar. Bu web siteleri sayesinde, evlenecek çifte hediye almak isteyenler, listeyi bu sitelerden takip edebiliyorlar. Böyle bir site yaparak konuklarınızı hem tatlı telaşınıza ortak edebilir hem de hediye listenizi bu site üzerinden duyurabilirsiniz. Sitenin adresini, davetiyenin üzerine yazmaya unutmayın.

Konuklarınızın sizin hazırladığınız hediye listesinden seçim yapmak zorunda olmadıklarını da aklınızdan çıkarmayın. Eğer bir konuğunuz düğün hediyesi olarak listede olmayan bir seçim yaptıysa, sizin seveceğiniz bir hediye seçmeye zaman ayırdığı için ona teşekkür etmelisiniz.

Hangi davetlinin hangi hediyeyi aldığına da dikkat edin ve düğünden sonra herkese hediyeler için teşekkür kartları yollamayı ya da bizzat aramayı ihmal etmeyin. Bir başka ipucu, düğününüze her gelen size hediye getirmeyebilir. Bu durumda siz de onların düğününe giderken hediye almak konusunda daha esnek davranabilirsiniz. Ancak kimin nasıl bir hediye getirdiğini ya da getirmediğini not almak, daha sonra onların düğünlerine giderken nasıl bir hediye götüreceğiniz konusunda size yardımcı olabilir.Düğün töreninizi yapacağınız yeri seçmek uzun ve detaylı inceleme gerektiren bir iştir. Bu yüzden düğün tarihinizden yaklaşık 12 ay önce ayrıntılı bir araştırma yapmış ve en uygun bulduğunuz yerin depozitosunu ödeyerek yer ayırtmış olmanız gerek. Bu da mekan arayışlarına 1 seneden de erken başlamanız gerektiği anlamına geliyor. Eğer düğün sezonunda Cumartesi günü ya da çok popüler bir mekanda evlenmeyi planlıyorsanız, bu tarihi daha da erkene çekmeniz gerekebilir.

Düğün mekanı aramaya başlamadan vermeniz gereken bir takım kararlar var. İlk olarak düğün mekanının konumu; ikinci olarak nikah ve düğünü aynı yerde mi yoksa farklı yerlerde mi yapmak istediğiniz; üçüncü olarak da düğününüze aşağı yukarı kaç kişi çağırmayı planladığınız, almanız gereken kararlar arasında. Bazı çiftler evlenmek istediği tarihte müsait olan mekanlar arasından seçim yapmayı; bazıları ise düşlerindeki mekanın uygun olduğu tarihlerde evlenmeyi tercih eder.

Ayrıntılara Dikkat

Töreni yapacağınız mekanı seçmek önemli bir karar. Düğün pastasından konaklamaya kadar her ayrıntıya özen gösteren bir mekan mı arıyorsunuz; yoksa sadece salonu kiralayıp, geri kalan her şeyle kendiniz mi ilgilenmek istersiniz?

Ne tarz bir mekanda evlenmek istediğinize karar verdikten sonra hayal ettiğiniz düğün için gerekenlerin bir listesini çıkartın ve bu listedekilerin uygunluğunu beğendiğiniz mekanların sahipleriyle konuşun. Böylece isteklerinize en çok uygunluk gösteren mekanı seçmeniz kolaylaşır. Mekanları görmeye gittiğinizde geceyi geçireceğiniz oda ve giyinme odası gibi ek odaları incelemeyi de unutmayın.

Açık hava düğünü yapmayı planlıyorsanız, kötü hava şartı olasılığına karşı önlem olarak iç mekan seçeneğinin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer mekan genel olarak düğünler için kullanılıyorsa; anlaşmalı oldukları çiçekçileri, müzisyenleri ve dekoratörleri size kolaylık sağlayabilir. Ayrıca bazı mekanların anlaşmalı olduğu oteller ve taksi şirketleri vardır. Böylece konuklarınızın da rahat ulaşımını ve konaklamasını sağlarsınız. Minik davetlileriniz varsa, onlar için bebek bakıcısı ya da çocuk odası servisi sağlayan mekanlar da mevcut. Genellikle mekanlar anlaşmalı oldukları catering firmasıyla çalışmak isterler. Bu da mekan seçiminizi önemli ölçüde etkiler. Bu yüzden mekan seçimi yaparken menü seçeneklerini de incelemeyi ihmal etmeyin.

Düğününüzde görev alacak catering şirketini, çiçekçileri ya da diğer ayrıntıları kendiniz ayarlamak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda seçtiğiniz mekanın anlaşmalı olduğu firmalarla çalışmak istemesi canınızı sıkabilir. Böyle bir dayatmayla karşılaşmamak adına, mekan seçimi yaparken kendi seçtiğiniz firmalarla çalışıp çalışamayacağınızı da mekan sahipleriyle konuşun.

Düğün Yemekleri İçin Öneriler

Düğünde konu yemeklere gelince, konuklarınıza bütçenizin el verdiği en iyi yemeklerin sunulacağından emin olmak istersiniz. Bunun için birkaç seçeneğiniz var. Örneğin, erken saatlerde yapılacak bir düğün sonrasında öğle yemeği, sonrasında kokteyller ve kanepeler eşliğinde bir tören veya bir akşam yemeğini tercih edebilirsiniz. Seçiminiz büyük ölçüde bütçenize bağlıyken, konukların sayısı da bu seçimde büyük rol oynuyor.

Öğle Yemeği

Eğer düğününüzü erken saatlerde yapıyorsanız, düğün sonrası öğle yemeğini tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok çift, konukları için, her şeyiyle eksiksiz bir düğün yemeği vermek yerine öğle yemeğini tercih ediyor. Böylece büyük ölçüde para tasarrufu da sağlamış oluyorlar. Evlendiğiniz yere yakın bir yerde öğle yemeği verebilirsiniz. Böylece konuklarınızı ulaşım sorunundan da kurtarmış olursunuz.

Kokteyl ve Kanepeler

Ufak tefek atıştırmalıklar ve yanında kokteyl servisi, bir başka seçim. Konukların kabulü sırasında yapılacak olan karşılama töreni düzenlemek, konukların kaynaşması için güzel bir yöntem. Bu sırada sunulacak olan kokteyl ve kanepeler, konukları ana yemeğe kadar oyalayacaktır. Akşam saatlerinde evlenen çiftlerin çoğu ise sadece kanepe ve kokteyl servisini tercih ediyorlar. Siz de bu yolu tercih edecekseniz, servisin akşam yemeği saatine yakın olmamasına ve törenin kısa olmasına dikkat edin. Konuklarınızın acıkmasını ve huzursuzlaşmasını istemezsiniz. Eğer ikinci defa evleniyorsanız, bu seçenek sizin için ideal olabilir. Hem böylece oldukça masraflarınızı da kısmış olursunuz.

Geleneksel Düğün Yemeği

Geleneksel düğün yemeğiniz, sizin seçiminiz olan herhangi bir et yemeği olabilir. Genellikle, mekanların konuklarınıza sunacağınız yemekleri kolaylıkla seçmeniz için catering servisleriyle anlaşmalı hazır menüleri vardır. Eğer düğününüzü yapacağınız mekan size catering servisi sağlıyorsa, mekanın yetkilisiyle konuşup ne gibi yemekler sunulduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer düğün mekanınız size böyle bir hizmet sunmuyorsa, özel bir catering şirketiyle anlaşmanız size büyük kolaylık sağlar. Bu tarz bir düğünde, konukların kalkıp, istediklerini alacakları açık büfe ikramda bulunmak iyi bir seçim olacaktır. Bu seçim genellikle a la carte yemeklerden çok daha ucuza gelir.

Düğününüzü planlarken menüye karar vermek yapacağınız en önemli seçimlerden biri olacaktır. Yemek çeşitleri gibi servis biçimi de bütçenize ve katılacak konuk sayısına göre değişir. Artık birçok çift konu düğün yemeğine geldiğinde daha çok bütçelerine zarar vermeyecek seçenekleri tercih ediyor.

Düşük Bütçeyle Hayallerinizdeki Düğün

Muhtemelen küçük yaştan beri, düğününüzün nasıl olacağını hayal ederdiniz. Gelinlik, pasta, çiçekler, müzik nasıl olacak; en küçük detayına kadar düşünürdünüz. Şimdi nişanlandınız ve acı bir gerçek olan düğün masrafları kafanızı fazlasıyla kurcalamaya başladı. Her şeyi nasıl ödeyeceğinizi düşünüp duruyorsunuz. Ama rahatlayın! Hala hayal ettiğiniz düğüne sahip olabilirsiniz, hem de bir servet ödemeden.

Öncelikle, düğün gününüzden önce gerekli hazırlıkları tamamlamanız için yeterli bir zaman bırakın. Bu, düğününüzde servis verecek kurumlarla önceden anlaşmanızı ve böylece son dakika daha yüksek fiyat ödemenizi engelleyecektir.

Düğününüz için istediğiniz her şeyi almanız için etrafta biraz gezmeniz ve gerekli araştırmaları yapmanız gerekiyor. Öncelikle bütün çiçekçi, fotoğrafçı, catering hizmeti veren ve bunun gibi hizmetler sunan yerlerle bağlantı kurmanız ve fiyat almanız gerek. Bu süreçte kesinlikle sabırlı olmanız ve araştırma yapmadan, ilk gördüğünüz firmayla anlaşmamanız gerekiyor. Yapacağınız araştırma sayesinde çok uygun fiyata anlaşmalar yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bazı işleri kendiniz ya da aile ve arkadaşlarınızdan yardım alarak yapmayı düşünmelisiniz. Örneğin, bazı dükkanlarda kendi tasarlayacağınız ve yapacağınız davetiyeler için gerekli malzemeleri bulabilirsiniz. Bunun gibi ufak tefek şeylerle, büyük miktarda para tasarrufu yapabilirsiniz. Sizin eliniz böyle işlere yatkın olmasa bile emin olun çevrenizden birinin mutlaka yatkındır.

Arkadaşlarınızdan ve ailenizden tavsiye alın. Düğününüz için uygun fiyat verebilecek tanıdıkları olabilir. Daha da iyisi, gerekli hizmetleri verebilecek aile veya arkadaşlarınız olup olmadığına bakın. Eğer varsa, onlardan dekorasyon, catering, video ve fotoğraf işleriyle ilgilenmeleri için yardımlarını isteyin. Emin olun seve seve yardım edeceklerdir.

Yukarı^Evlilik Koordinatörlüğü


Düğün yapmak gibi hayatta nadiren yaşayacağınız, dolayısıyla tecrübeli olmadığınız, neyi nasıl yapacağınızı, nereden bulacağınızı bilmediğiniz ama aynı zamanda en iyisini yapmak istediğiniz bir çok konuda size en iyi yardımcı olacak, en güvenilir kaynağınız internettir. Düğün gibi hayatta nadiren yaşanacak bir konu ile ilgili hizmet veriyorsanız, işinizi en iyi tanıtabileceğiniz yer de gene internet olacaktır…Bu tür özel amaçlı siteler yurtdışındaki popülerliklerini korurlarken ülkemizde ise büyük boşluklar içermektedirler.

Bir koordinatörün ihtiyacı olan şey Bilgi ve Beceri

   • İnsanlarla iletişimlerinin çok iyi olması gerekir.
   • Yaratıcı olmaları gerekir. Çözümler üretebilmeli ve ama aslında makul bütçeler harcanmış düğünler organize etmeliler.
   • Etkileyici bir düğün gerçekleştiren koordinatörün kendi hakkı olan parayı indirimlerle ve aksaklıklardan kaçınarak sağlaması gerekir.
   • Evlilik Koordinatörünün bir düğünün gerçekleşmesi için davetli listesi, müzik ve diğer olaylarla ilgili gelin ve damadın bir karara ulaşmasında yardımcı olabilecek bir kişi olması gerekir.
   • Evlilik Koordinatörünün moda, yiyecek, müzik ve evlilik stilleri ile ilgili bilgi sahibi olması gerekir.
   • Evlilik Koordinatörlerinin organizasyon kabiliyeti dışında iş ve mali işler konusunda da başarılı olması gerekir ki hem kendi işlerini yürütebilsinler, hem de düğünün maliyeti hakkında bir fikir verebilsinler.
   • İyi bir Koordinatörün bir gelinliğin ince detaylarını görebilecek veya düğün salonunun bir saray gibi güzel olmasını sağlayacak kadar da pratik olması gerekir.
   • Fotoğrafçı, yayıncı, çiçekçi, oteller, pastacı, makyöz, kuyumcu, seyahat acentaları, yiyeceklerle ilgilenen kişiler, müzisyen, disk jokeyler, kiliseler ve düğün salonları gibi yüksek kaliteli ve güvenilir evlilik hizmeti sunan kişilerle kontratları olması ve bu kişileri koordine edebilecek yetenekleri olması gerekir.

"Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı, tecrübe eksikliği her ne olursa olsun müşteriye verilecek pozitif enerji ve güven duygusudur."

Yukarı^Evlilik Asistanı


Artık Her Gelin Hayalindeki Gelin Olacak...


Gelinler hep hayat boyu bu anı bekleyip hayal kurarlar.

Başka bir örneği olmayan sadece hayallerinizdeki gelin olmak için gelin sizin hayallerinize hayal katalım.

İlkönce hayallerinizi belirleyelim sonra da bunu sizin için tasarlayıp gerçeğe dönüştürelim.....

Yazacağınız ilk şey tüm hayalleriniz...

Çünkü tüm detaylar hayallerinizde gizli ve sizin düğününüzü bu hayaller ortaya çıkarıyor.

VE

İşte o an...

"Düşlerinizin gerçeğe dönüştüğü an...."

Yukarı^